Кина директно цвест челик цевка производствена линија опрема производителот и Фабрика | Tongze
 • GGF

Директно цвест челични цевки опрема производствена линија

Краток опис:

ERW челични цевки Мил опис: ERW цевка мелница / цевка мелница / заварени производство цевка / цевка машина за правење се користи за производство на круг, квадрат и апликација: ГИ, градежништвото, автомобилската индустрија, генерален механички цевки, мебел, земјоделие, хемија, нафта, гас contructure . ERW челични цевки Мил Предност: • Висок ефикасноста на производството, • Висока автоматизација • Висока јачина, машината работи стабилно на висока брзина, со што се подобрува квалитетот на производот. • Ниска стапка на неисправни производи • Зачувај ролери менување на времето • спаси ...


детали за производот

Тагови производ

ERW челични цевки Мил опис:

ERW цевка мелница машина за правење / цевка мелница / производство на заварени цевки / цевка се користи за производство на круг, квадрат и апликација: ГИ, градежништвото, автомобилската индустрија, генерален механички цевки, мебел, земјоделие, хемија, нафта, гас contructure.

ERW челични цевки Мил Предност:

• Висок ефикасноста на производството,

• Висока автоматизација

• Висока јачина, машината работи стабилно на висока брзина, со што се подобрува квалитетот на производот.

• Ниска стапка на неисправни производи

• Зачувај ролери промена на време

• Зачувај инвестиции на ролки

модел Дијаметар (мм) Круг цевка  дебелина (мм) Правоаголни цевки (mm) Квадратни цевки (мм) Правоаголни / плоштадот цевка дебелина (мм) Брзина (m / min)
ERW25 φ8-φ25 0,3-1,2 10 × 15-10 × 20 10 × 10-15 × 15 0,3-1,0 70-130
ERW32 φ10-φ38 0,5-2,5 10 × 15-20 × 40 10 × 10-30 × 30 0,5-2,0 70-120
ERW50 φ16-φ50 0,7-3,0 10 × 20-20 × 60 15 × 15-40 × 40 0,7-2,5 60-120
ERW60 φ19-φ63 0,8-3,5 10 × 20-40 × 60 15 × 15-50 × 50 0,8-3,0 60-100
ERW76 φ22-φ76 0,9-4,0 15 × 20-40 × 80 19 × 19-60 × 60   0,9-3,0 40-80
ERW101.6 φ42-φ101.6 1,0-4,5 20 × 40-60 × 100 35 × 35-80 × 80 1,0-4,0 40-70
ERW127 φ48-φ127 1,5-5,0 20 × 60-50 × 150 40 × 40-100 х 100   1,5-4,5 40-70
ERW140 φ60-φ140 1,5-5,0 40 × 60-60 × 160 50 × 50-110 × 110 1,5-4,5 35-60
ERW165 φ60-φ165 2,0-6,0 40 × 60-60 × 180 50 × 50-130 × 130  2,0-5,0 30-50
ERW219 φ89-φ219 2,0-8,0 60 × 80-140 x 200 70 × 70-170 × 170  2,0-7,0 30-50
ERW273 φ114-φ273 4,0-10,0 60 × 120-150 × 250 90 × 90-215 × 215  4,0-9,0 20-40
ERW325 φ114-φ325 4.0-14.04.0-12.7 (материјал: X70, N80) 60 × 120-200 х 300 90 × 90-255 × 255 4,0-12,0 20-40
ERW406 φ219-φ406 5.0-16.05.0m-12.7 (материјал: X70, N80) 150 × 200-250 × 400 170 × 170-320 × 320 5,0-14,0 20-40
ERW508 φ325-φ508 6.0-18.06.0-12.7 (материјал: X70, N80) 200 × 300-350 × 450 255 × 255-400 × 400 6,0-16,0 10-25
ERW660 φ406-φ660 8.0-20.08.0-12.7 (материјал: X70, N80) -- -- -- 10-25

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  • опрема за термичка обработка за механички делови

   опрема за термичка обработка за механички делови

   нова опрема на висока фреквенција греење е широко се користат во третман на процесот, како што се во дијатермија, калење, annealing, заварување, топење, термичка координација, топлина сложено, обложување, механичка обработка топлина и така натаму, кои ги покриваат сите видови на металопреработувачката индустрија, авто делови, мото делови, машини делови, хардвер алатки, стандардни делови, сврзувачки елементи, машини резервни делови, електрични, хидраулични, пневматски компоненти, сите видови на дупчење алатки, алати за сечење, садови, санитарни ...

  • Интегриран интелигентни заварувач

   Интегриран интелигентни заварувач

   High-output solid-state welders More output: Continuous electronic load matching secures full power output across a wide range of tube sizes. More uptime: Short-circuit-proof, safe and reliable operation. Unrivalled efficiency: Diode rectifier with a constant power factor of 0.95 at all power levels, and an efficiency factor of 85-87%. Eco and energy friendly: High efficiency saves energy and reduces cooling water consumption. Easy to operate: An easy-to-use control panel with a mini...

  • Електрични заварени цевки

   Електрични заварени цевки

   Краток вовед на автоматска линија за производство автоматска линија за производство на е систем на производство, кој ќе се придружи на сет на автоматски машини и помошна опрема во согласност со технолошките низа преку системот за пренос на работното парче и систем за контрола, и автоматски ја комплетира целата или дел од процесот на производство, кратенка автоматска линија на производи кои се произведени од страна на автоматски линии треба да имаат доволно големи за производство; дизајн на производи и процесот треба да биде реклама ...

  • Серија коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

   Серија коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

   Цврста состојба на висока фреквенција напојување Во моментов, на висока фреквенција заварени цевки опрема дизајнирани и произведени од страна на нашата земја усвојува една јамка висока фреквенција опрема на осцилатор електронска цевка. Со прилагодување на големината на анодна напон на електрони цевка, се постигнува целта на прилагодување на излезна моќност на висока фреквенција. опрема за заварување цевка висока фреквенција на електронска цевка не е само ниска ефикасност и големи по обем, но, исто така, имаат потреба од загревање ...

  • Автоматизација дизајн на фабрика за производство на линија

   Автоматизација дизајн на фабрика за производство на линија

   Краток вовед на автоматска линија за производство автоматска линија за производство на е систем на производство, кој ќе се придружи на сет на автоматски машини и помошна опрема во согласност со технолошките низа преку системот за пренос на работното парче и систем за контрола, и автоматски ја комплетира целата или дел од процесот на производство, кратенка автоматска линија на производи кои се произведени од страна на автоматски линии треба да имаат доволно големи за производство; дизајн на производи и процесот треба да биде реклама ...

  • Паралелно коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

   Паралелно коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

   Цврста состојба на висока фреквенција напојување Во моментов, на висока фреквенција заварени цевки опрема дизајнирани и произведени од страна на нашата земја усвојува една јамка висока фреквенција опрема на осцилатор електронска цевка. Со прилагодување на големината на анодна напон на електрони цевка, се постигнува целта на прилагодување на излезна моќност на висока фреквенција. опрема за заварување цевка висока фреквенција на електронска цевка не е само ниска ефикасност и големи по обем, но, исто така, имаат потреба од загревање ...