Ние обезбедуваме висок QUALITYEQUIPMENT

MAIN PRODUCTS

 • 300 300400 400 rectangular tube mill

  300 300400 400 rectangular tube mill

  In order to make rational use of the earth’s resources and jointly protect our blue planet. Our company also sells second-hand equipment. The second-hand equipment we can provide is mainly for metallurgy (tube mill, steel plate cold rolling mill, smelting of scrap steel, etc.). For the second-hand equipment we sell, we will provide corresponding photos and transportation services, as well as on-site technical guidance. If you have any requirements, please let us know and send your techn...

 • Серија коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

  Серија коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

  Цврста состојба на висока фреквенција напојување Во моментов, на висока фреквенција заварени цевки опрема дизајнирани и произведени од страна на нашата земја усвојува една јамка висока фреквенција опрема на осцилатор електронска цевка. Со прилагодување на големината на анодна напон на електрони цевка, се постигнува целта на прилагодување на излезна моќност на висока фреквенција. опрема за заварување цевка висока фреквенција на електронска цевка не е само ниска ефикасност и големи по обем, но, исто така, имаат потреба од загревање ...

 • Паралелно коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

  Паралелно коло цврста состојба висока фреквенција заварувач

  Цврста состојба на висока фреквенција напојување Во моментов, на висока фреквенција заварени цевки опрема дизајнирани и произведени од страна на нашата земја усвојува една јамка висока фреквенција опрема на осцилатор електронска цевка. Со прилагодување на големината на анодна напон на електрони цевка, се постигнува целта на прилагодување на излезна моќност на висока фреквенција. опрема за заварување цевка висока фреквенција на електронска цевка не е само ниска ефикасност и големи по обем, но, исто така, имаат потреба од загревање ...

 • Интегриран интелигентни заварувач

  Интегриран интелигентни заварувач

  High-output solid-state welders More output: Continuous electronic load matching secures full power output across a wide range of tube sizes. More uptime: Short-circuit-proof, safe and reliable operation. Unrivalled efficiency: Diode rectifier with a constant power factor of 0.95 at all power levels, and an efficiency factor of 85-87%. Eco and energy friendly: High efficiency saves energy and reduces cooling water consumption. Easy to operate: An easy-to-use control panel with a mini...

 • Електрични заварени цевки

  Електрични заварени цевки

  Краток вовед на автоматска линија за производство автоматска линија за производство на е систем на производство, кој ќе се придружи на сет на автоматски машини и помошна опрема во согласност со технолошките низа преку системот за пренос на работното парче и систем за контрола, и автоматски ја комплетира целата или дел од процесот на производство, кратенка автоматска линија на производи кои се произведени од страна на автоматски линии треба да имаат доволно големи за производство; дизајн на производи и процесот треба да биде реклама ...

 • Директно цвест челични цевки опрема производствена линија

  Директно цвест челични цевки опрема производствена линија

  ERW челични цевки Мил опис: ERW цевка мелница / цевка мелница / заварени производство цевка / цевка машина за правење се користи за производство на круг, квадрат и апликација: ГИ, градежништвото, автомобилската индустрија, генерален механички цевки, мебел, земјоделие, хемија, нафта, гас contructure . ERW челични цевки Мил Предност: • Висок ефикасноста на производството, • Висока автоматизација • Висока јачина, машината работи стабилно на висока брзина, со што се подобрува квалитетот на производот. • Ниска стапка на неисправни производи • Зачувај ролери менување на времето • спаси ...

 • опрема за термичка обработка за механички делови

  опрема за термичка обработка за механички делови

  нова опрема на висока фреквенција греење е широко се користат во третман на процесот, како што се во дијатермија, калење, annealing, заварување, топење, термичка координација, топлина сложено, обложување, механичка обработка топлина и така натаму, кои ги покриваат сите видови на металопреработувачката индустрија, авто делови, мото делови, машини делови, хардвер алатки, стандардни делови, сврзувачки елементи, машини резервни делови, електрични, хидраулични, пневматски компоненти, сите видови на дупчење алатки, алати за сечење, садови, санитарни ...

 • Висок и низок напон разводни и опрема за контрола на квалитет на електрична енергија

  Висок и низок напон разводни и моќ квали ...

  Главната функција на табла (табла) е да се отвори, контрола и заштита на електрична опрема во процесот на производство, пренос, дистрибуција и електрични конверзија на енергија во електроенергетскиот систем. Компоненти во табла се состои главно од прекинувачи, изолација прекинувачи, оптоварување прекинувачи, оперативни механизми, меѓусебно намотки и разни заштитни уреди. Постојат многу методи за класификација на табла, во согласност со инсталација начини на прекинувачи, тоа ca ...

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

Baoding Tongze Електрични технологија копродукции, Ltd, основана во 2016 година, со седиште во Baoding, Hebei покраината, е голем не регионална компанија интегрирање на научно истражување, производство, трговија и продажба. Со регистриран капитал од 5 милиони јуани, голем број на компании агент во негова надлежност, потпирајќи се на силен технолошки R & D сила и богато искуство на управување во областа на електроника на Северна Кина Универзитетот електрична енергија, Yanshan универзитет, Baoding Електростопанство стручно и технички колеџ, без разлика во концепт дизајн, технологија и истражување и развој или технологија на производство, производите на компанијата се во првите редови на индустријата и се во водечка позиција во Кина.

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • Exclusive agency contract

  Exclusive agency contract Contract parties: First party:Chinese Company Boading Tongze Electric., LTD +86-312-3188848 www.chntubemill.com Alvin.tongze@gmail.con Second party: Iranian Agent Mohammad SalarKia +98-9191727805 Salrkia_mh@yahoo.con 1208Unite, 12th Floor, Negin Reza Tower, Ashrafi Esfah...

 • This spring, too unusual, is destined to be remembered by history.

  The extent to which this sudden outbreak will change the pattern of the world and the society in which we live is still unclear. To be sure, many people’s life and even the life style have been changed from then on Automation and digitization bring new development opportunities Achaya: I s...

 • China’s epidemic is under control and factories are ready to go back to work for disinfection.

 • Wuhan fighting! China fighting!

  Wuhan fighting! China fighting!   A novel coronavirus, designated 2019-nCoV, was identified in Wuhan, the capital of China’s Hubei province. As of now, approximately 20,471 cases have been confirmed, including every province-level division of China.   Since the outbreak of pneumonia caused ...

 • Epidemic situation in China

  3 4 detail       The fighting force will our effective driving force Starting in January 2020, an infectious disease called “Novel Coronavirus Infection Outbreak Pneumonia” has occurred in Wuhan, China. The epidemic touched the hearts of people all over the world, in the face of th...